Bilgi Merkezi

NEDEN SEO?

Web sitenizi özelleştirip iyileştirme konusunda profesyonel destek almak istiyorsanız doğru yerdesiniz.  Web sitenizin incelenmesi için paketlerimizden satın alma yapabilirsiniz. İncelemelerimizde 300’den fazla SEO analizi gerçekleştirip sizin ihtiyacınız olan SEO uygulamalarını yapıyoruz. Doğru bilerek yaptırdığınız yada yaptığınız SEO işlemleri size zarar verir. Sıralamanızı aşağı çekebilir.

SEO Temelleri

A Arama motoru: Google gibi arama motorları bağlantıları takip eder. Google gibi arama motorları algoritma, tarayıcı ve dizinden oluşur. Tarayıcı internette bağlantıları izler. 7 gün 24 saat boyunca dolaşılır ve dizinin adı veritabanına sayfanın HTML sürümünü kaydeder. Bu indeks google web sitenizi dolaştığında yeniyse veya güncellendiyse Google bunu farkeder. Ancak google böyle durumları algılaması zaman alan bir işlemdir. Google’ın web sitenizin varlığından haberdar olması için sitenizin dizininde başka bir siteden bağlantı olması gerekir. Bu bağlantıyla google sizi farketme süresi kısalacaktır.
G  Google’ın Gizli Algoritması:Tooltip example Web sitenizi internet ortamına yükledikten sonra google arama sonuçlarında web sitenizi bulur. Google, hangi sayfada hangi sırayla web sitelerini gösteren algoritması vardır. Bu algoritmanın işleyiş şekli bir sır niteliğindedir. Arama sonuçlarının sıralamasında hangi faktörlerin etkilediği kimse tam olarak bilmemektedir. Ayrıca bu faktörler Google tarafından çok sık ve düzenli bir şekilde değiştirilir.  Web sitenizin test edilmesi bize önemli faktörlerin hangileri olduğunun ipuçlarını verir.
G Google’ın sonuç sayfası: Aramalarda en iyi sonucu alabilmek için sitenizle ilgili ve bağlantılı yerlere 7 veya 10 bağlantı yapılması gerekir. Google sayfasının üst alanı genelde 10 mavi renkli bağlantı ile karşınıza çıkar. Bunların iki veya üçü reklamdır. Bu reklamlar ücretlidir ve Google tarafından farklı fiyatlandırılırlar. Benzer reklamlar Google sayfasının sağ tarafında da karşınıza çıkabilir.
AAnahtar kelime: Doğru anahtar kelime kullanımı doğru hedef kitleye ve müşterilerinizi size ulaştırır. Doğru sandığınız ama kullanılmayan anahtar kelime seçtiğinizde bu size yarar sağlacağına sizi daha geri sayfalarda yer almanıza sebep olur. Unutulmamalıdır ki anahtar kelime kullanımı sayfanızı öne çekmek için önemlidir.